Túžite sa pohodlne oprieť o vaše okná a vychutnať si pohľad na rozpálenú krajinu v lete, alebo naopak, na zasneženú ulicu počas treskúcej zimy? Tento zážitok vám môže znepríjemniť rozhorúčené – alebo poriadne studené sklo.

Vývoj v oblasti izolácie okien neustále napreduje a reaguje tak na zvyšujúce sa požiadavky trhu v dôsledku čoraz citeľnejších klimatických zmien. Medzi dôležité vylepšenia patrí nový typ dištančného rámika pre tepelnú hranu. Zlepšenie izolačných vlastností vašich okien pomocou aplikácie tejto bariéry od spoločnosti SWISSPACER je výrazné. Na celosvetovom trhu ide najlepšie konštrukčné riešenie s najlepšími výsledkami.

Mladý pár pozerajúc von z okna

Pri veľkých teplotných rozdieloch medzi interiérom a exteriérom uniká pri tradičnom riešení časť tepla cez spojovací materiál medzi okennými tabuľami. Vnútorná hrana okna je chladnejšia ako zvyšok. Táto tepelná strata znamená, že na udržanie pohodlnej vnútornej teploty potrebujete viac vykurovania. Za určitých podmienok, najmä pri nízkych teplotách, vlhkosť, ktorú dýchame a vyrábame pri varení a každodennom živote, kondenzuje na najchladnejšom povrchu. Tým sú zvyčajne okraje na vnútornej strane okna. Pretrvávajúca kondenzácia sa v priebehu času stáva živnou pôdou pre plesne a baktérie.

Malá investícia, veľké úspory

Hoci ide o konštrukčne jednoduché riešenie, výsledkom je dramatický nárast izolačných vlastností. Nový medzisklenný rámik je odolný voči plynom a pare, nový typ dištančného rámika navyše zvyšuje izolačné vlastnosti aj počas extrémnych zmien počasia.
Predstavuje jednoduché, finančne nenáročné riešenie, ktoré však výrazne zlepšuje energetickú účinnosť vašich nových okien. Konštrukčné riešenie totiž veľkou mierou ovplyvňuje, ako bude celé okno izolovať vnútorné prostredie od vonkajšieho.
Použitím nového rámika dochádza k zvýšeniu teplôt na okraji skla, čo zabezpečuje, že sa výrazne znižuje riziko vytvárania kondenzátu. To bráni vytváraniu plesní na vašich oknách a teda rámik pomáha udržať vašu domácnosť zdravšiu. Zároveň tak dosiahnete lepšiu teplenú pohodu v miestnosti.

Vaše okná
namontujeme
za vás

Kontaktujte nás

Kvalita od spoločnosti SWISSPACER

Výsledkom výskumu viacerých komerčných spoločností je extrémne tenká kovová fólia. Táto oddeľuje jednotlivé tabule izolačného skla od seba, pričom nárast izolačných vlastností pozorujeme pri všetkých typoch okien, nezáleží na tom, či ide dvojsklá alebo trojsklá. Ako najvhodnejší materiál sa ukázal byť buď hliník alebo ušľachtilá nerezová oceľ. Oba materiály zaručujú nielen nepriechodnosť pre výplňové plyny a vodné pary, ale tiež tesnosť pre všetky materiály izolačných skiel.

Okrem tepelnoizolačných vlastností pomáha novinka od spoločnosti SWISSPACER zlepšiť aj zvukovú bariéru medzi exteriérom a interiérom vášho domova. Index redukcie vonkajšieho hluku sa zlepšil o 3 dB, čo predstavuje približne až 20%-né zníženie hladiny rušivého zvuku spoza okien.

Výhody nového typu dištančného rámika

  • Nižšie náklady na kúrenie
  • Lepšie tepelné pohodlie vášho domova
  • Výrazné zníženie rizika tvorby kondenzátu na okraji okenných tabúľ
  • Dlhotrvajúci účinok riešenia

„Ak si už vyberáte nové okná, pozrite si našu bohatú ponuku farieb. Moderné, neutrálne či výstredné rámy plastových a hliníkových okien? Prečítajte si náš blogový príspevok a prezrite si bohatú ponuku farebných okenných rámov.“